ZŁOTY CYTAT:
"Osoby, które mają stały dostęp do Internetu rzadziej czytają dzienniki."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google? (1)

Autor: B. Gawrylak | Data dodania: 15.07.2006

Stworzyłeś własną stronę internetową i nie wiesz jak dodać ją do wyszukiwarki Google? Już niedługo Twoja witryna będzie zindeksowana i będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania, bo tutaj poznasz prosty sposób na zamieszczenie strony w wyszukiwarce Google.

Co to jest indeksowanie stron?

Jest to proces zbierania i zapisywania informacji o stronach i ich zawartości w celu skrócenia czasu dostępu do zgromadzonych danych.

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarka Google jest w pełni zautomatyzowana i w jej procesie indeksowania stron nie uczestniczą ludzie. Do poszukiwania niezindeksowanych witryn oraz do aktualizacji informacji o tych stronach, które są już w indeksie, wykorzystywane są roboty programowe zwane pająkami lub prosto robotami.
Podczas przemierzania sieci, pająki przechodzą od strony do strony za pośrednictwem hiperłączy.

Co to jest hiperłącze?

Jest to link, odnośnik zawierający adres URL, który prowadzi do innego miejsca w sieci.

Uwaga! Z danych pochodzących z serwisu Google wynika, że w 2005r. roboty Google podczas przemierzania sieci uwzględniały ponad 8 miliardów adresów URL.

Metoda I - linki do strony

Jak już było wspomniane powyżej, roboty wykorzystują linki znalezione na stronach do przemieszczania się na inne strony. Dlatego do znalezienia Twojej witryny przez wyszukiwarkę Google potrzebny jest co najmniej jeden link na zindeksowanej już witrynie (lub na witrynie jeszcze nie zindeksowanej, do której prowadzą linki ze stron zindeksowanych).
Dobra rada: Najlepiej, jeśli Twój link znajdzie się na popularnej stronie - roboty odwiedzają najpopularniejsze strony nawet co kilka minut!
Uwaga! Im więcej stron będzie zawierać linki do Twojej strony, tym większe będzie prawdopodobieństwo jej szybkiego zindeksowania przez wyszukiwarkę Google.

Jak ZA DARMO umieścić link na zindeksowanej stronie - praktyka

W sieci jest wiele serwisów i witryn, gdzie możesz kupić miejsce na reklamę swojej strony i zamieścić tam prowadzące do niej linki. W artykule ograniczymy się do przedstawienia tylko tych metod, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych.

Jak wybrać, zainstalować i prowadzić popularne forum dyskusyjne?
Forum dyskusyjne - porzewodnik od A do Z
Pobierz bezpłatny fragment

Link na forum

Adres swojej strony możesz umieścić na Forum serwisu ReklamaStron.pl i na innych forach tematycznych.
1) w podpisie postu (zwanym niekiedy stopką) możesz umieścić nie tylko adres URL Twojej strony, ale również krótki tekst zachęcający do jej odwiedzenia;
2) adres Twojej strony może być również wpisany w profilu użytkownika w polu "Strona WWW" - wśród innych informacji o Tobie;
3) na Forum serwisu ReklamaStron.pl i na innych forach w wybranych dyskusjach możesz podawać linki do stron np. w dziale Kalendarium lub tworzyć nowe tematy np. w dziale Moja strona.
Dobra rada: Przed dodawaniem linków do swojej strony zapoznaj się z regulaminem forum, abyś nie został posądzony o spamowanie!
UWAGA! Nie wszystkie fora pozwalają na reklamowanie stron przez dodawanie linków i nie wszystkie oferują możliwość dodawania adresów w profilu!

Wymiana linkami, bannerami i buttonami

Wydzielając na swojej stronie miejsce na umieszczanie reklam innych stron możesz skorzystać z wymiany linkami, bannerami i buttonami.
1) w celu znalezienia serwisów i witryn zainteresowanych wymianą linków, banerów lub buttonów możesz wykorzystać forum serwisu ReklamaStron.pl (lub inne forum) i umieścić swoją ofertę w odpowiednim dziale, np. Giełda reklam i materiałów reklamowych;
2) szybkiej wymiany linków, banerów i buttonów możesz dokonać za pośrednictwem systemów wymiany.
Uwaga! Systemy wymiany nie są rekomendowane przez serwis ReklamaStron.pl ze względu na brak możliwości kontroli ilości wyświetleń reklam i miejsc ich umieszczania - patrz dyskusja na forum.
3) dla ambitnych i posiadających dużo wolnego czasu występuje możliwość "ręcznego poszukiwania" na wybranych witrynach informacji o możliwości wymiany linkami, bannerami lub buttonami.
Uwaga! Gdy Twój banner zostanie umieszczony w rotatorze bannerów, wówczas robot Google może trafić na banner innej strony i nie znaleźć adresu do Ciebie.

Katalogi stron, toplisty

Adres swojej strony WWW możesz również dodać do katalogów stron i toplist.
Uwaga! Część autorów katalogów stron i toplist za umieszczenie linku do Twojej strony będzie żądała umieszczenia swojego linku, buttona lub bannera na Twojej stronie.

Bezpłatna reklama

Link do Twojej strony możesz bezpłatnie umieścić jako reklamę na innej Twojej witrynie, w blogu lub na forum. O promocję Twojej nowej strony możesz też poprosić Twojego dobrego znajomego, który posiada własny serwis, blog czy forum.

Profile i wizytówki

Hiperłącza do swojej strony możesz pozostawić na innych stronach również przez dodawanie informacji o swojej stronie w wizytówce i profilu Użytkownika w serwisach randkowych, aukcyjnych, wiki, itp.

Komentarze, księgi gości

Adres swojej strony WWW możesz podawać w innych serwisach i blogach przy okazji komentowania artykułów oraz wpisywania się do księgi gości.
Uwaga! Bezwartościowe komentarze do artykułów i wpisy do księgi gości mogą zostać usunięte zanim Google znajdzie link do Twojej strony!


1 | 2 | Następna

ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak