ZŁOTY CYTAT:
"Najlepiej, jeśli Twój link znajdzie się na popularnej stronie."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Co to jest Page Rank?

Autor: Jelcyn | Ostatnia aktualizacja: 17.09.2005

Jeśli zajmujesz się pozycjonowaniem stron WWW, to musisz wiedzieć co to jest tajemniczy PageRank. Odpowiedź jest prosta: jest to liczba od 0 do 10, którą Google nadaje stronie WWW. Jest to jakby

Ocena wystawiona Twojej stronie przez Google

Im wyższa liczba, tym lepiej, gdyż strona tym wyżej pojawi się w wynikach wyszukiwania. Zwykłe strony mogą osiągnąć PageRank nie większy niż 6. Portale takie jak onet mogą osiągnąć wyższy PageRank (np. onet ma 7, opera.com ma 9). Warto starać się podwyższyć swój PageRank. PageRank jest obliczany raz na kilka miesięcy. Algorytm jest tajny, ale wiadomo, że im więcej podstron ma serwis i w im większej ilości miejsc w internecie można znaleźć link do serwisu, tym wyższy można osiągnąć PageRank!

Jak sprawdzić PageRank swojej strony?

Jeśli używasz przeglądarkę InternetExplorer to zainstaluj pasek narzędzi GoogleToolbar. Po zainstalowaniu podczas oglądania stron jest pokazywany zielony pasek widoczny w centrum (rys. 1).

Rys. 1. Pasek narzędzi GoogleToolbar
Pasek narzędzi GoogleToolbar

Im dłuższy jest ten pasek, tym PageRank jest wyższy (najedź na niego kursorem myszy to wyświetli się napis podobny do tego: PageRank is Google's measure of the importance of this page (4/10). Gdzie 4 to PageRank strony, którą oglądałem w chwili pisania tego artykułu.
Artykuł modyfikowany - oryginalna wersja artykułu znajduje się tutaj.

Zobacz komentarze do artykułu i sam skomentuj na:
Forum >>> Co to jest PageRank - komentarze.ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak