ZŁOTY CYTAT:
"Najlepiej, jeśli Twój link znajdzie się na popularnej stronie."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Trendy w Internecie

Autor: G. Lemantowicz | Data dodania: 07.09.2006

Nie jest prawdą, że tylko duże firmy mogą pozwolić sobie na aktywne kształtowanie swojego wizerunku. Obecnie, to e-wizerunek staje się czynnikiem kluczowym dla sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Wizerunek w Internecie

Małe spółki coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że ich wizerunek w internecie jest bardzo skuteczną bronią w walce rynkowej ze średnimi i dużymi firmami. Dobra strona WWW w połączeniu ze zbudowaniem bliższych relacji z Klientem daje firmie doskonałą broń. Jeżeli jeszcze włączy się w to systemy B2B

Co to jest B2B?

B2B (ang. Business to Business), czyli biznes dla biznesu - skrócona nazwa relacji między firmami.
otrzymuje się wspaniałe narzędzie do osiągnięcia sukcesu rynkowego.

Internet jest tym miejscem, gdzie mali przedsiębiorcy, przy niewielkich nakładach finansowych, mogą z powodzeniem konkurować z największymi. Obecnie obserwujemy, że coraz częściej potrafią oni wykorzystać to medium.

Tworzenie wizerunku małej firmy

Przykładem powyższych trendów jest firma Ls-Narzędzia. Kierownictwo spółki podeszło do sprawy zaistnienia w internecie z pełnym profesjonalizmem i powierzyło opracowanie koncepcji i grafiki Agencji IntraCOM z Katowic. Takie rozwiązanie pozwoliło przygotować doskonałą stronę WWW, która została zaprojektowana dla wszystkich potencjalnych grup odbiorców. Dodatkowo, zaimplementowany system InCMS, pozwala aktywnie prowadzić politykę marketingową i zarządzać każdą częścią witryny internetowej.
W kolejnych etapach planowana jest również rozbudowa witryny o systemy biznesowe.

Moja firma, czyli krok po kroku od formalności do przedsiębiorczości
Moja firma
Pobierz bezpłatny fragment

Samodzielne kreowanie wizerunku to błąd!

Inna grupa małych firm próbuje samodzielnie swych sił, wykorzystując znajomych lub też studentów do stworzenia "stronki". Takie podejście do problemu jest błędne, ponieważ bardzo często kończy się druzgoczącą porażką, z powodu nieznajomości podstawowych zasad marketingu i specyfiki Internetu.

W przyszłości owocuje to tylko tym, że właściciel takiej firmy jest zniechęcony do nowych technologii. Nie będzie on już potrafił wykorzystać szansy jaką daje mu globalny rynek oraz możliwość aktywnego kreowania własnego wizerunku.

Dlaczego wielkie agencje reklamowe wolą dużych?

W całym tym wywodzie istnieje jednak mała luka. Jest nią niewielkie zainteresowanie renomowanych agencji reklamowych Klientami z najniższej półki (tzn. prowadzącymi działalność lub też niewielką spółkę). Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, a do najważniejszych należą:

Patrz również:

- obawa przed niewypłacalnością Klienta,
- obawa o zbyt niski budżet,
- niechęć w angażowaniu się w kampanie o niewielkim zasięgu,
- obawa o zbyt duży wpływ właścicieli firmy na ostateczny kształt kampanii.

Każdy z tych punktów można bardzo łatwo obalić, ponieważ w praktyce zdarza się tak, że to najwięksi Klienci z portfela agencji są najbardziej kapryśni i nieprzewidywalni. Współpraca z Klientem prowadzącym niewielkie przedsiębiorstwo układa sę wspaniale, jeżeli konsultant z agencji potrafi znaleźć wspólny język z jego pracownikami i nim samym. Najważniejsze jest aby dostrzegli oni światełko w tunelu i aktywnie włączyli się w prace koncepcyjne, a ich znajomość rynku plus doświadczenie pracownika agencji pozwolą osiągnąć sukces.


Czy profesjonalne agencje są jedyną szansą na zaistnienie małej firmy w Internecie? Czy też mała firma może samodzielnie stworzyć swój doskonały wizerunek w sieci? Podziel się swoją opinią i poznaj komentarze innych Użytkowników na
Forum >>> Trendy w Internecie - komentarze

ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak