ZŁOTY CYTAT:
"Tworząc pierwsze artykuły na swoją stronę pisz o tym, co wiesz, a co może być dla innych pomocne."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

KOD STRONY: Formatowanie nagłówka | Przekierowanie

Pomocne "automatyczne przekierowanie"

Autor: M. Buraczyński | Data dodania: 13.07.2005

Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których pod jakimś adresem zamiast zwykłej treści strony najchętniej umieściłbyś informację: "To nie ten adres - zajrzyj TUTAJ". Niestety większość odwiedzających nie zajrzałaby pod tak wskazany adres.

Na szczęście nie musisz zastanawiać się jak skuteczniej przekonywać ich do odwiedzenia adresu, na którym Ci zależy. Możesz po prostu użyć automatycznego przekierowania.

Automatyczne przekierowanie pomoże:

- gdy masz popularną stronę na darmowym serwerze, ale postanawiasz cały serwis przenieść na serwer płatny oraz wykupić domenę,
- gdy masz praktycznie nieużywany adres, który w danym momencie staje się popularny (np. Twoja domena zawiera w sobie pseudonim nowej gwiazdy, o której ludzie szukają informacji) i ktoś Ci proponuje, że Ci zapłaci za skierowanie ruchu na jego stronę,
- gdy zrobisz literówkę podczas podawania linku do strony osobie, u której wykupiłeś mailing do 20 000 osób i zobaczysz ten błąd w trakcie rozsyłania się mailingu,
- gdy chcesz śledzić skuteczność wykupionych reklam,
- gdy chcesz zamaskować adres strony docelowej, czyli zasugerować ludziom, że odwiedzą kolejną stronę Twojego serwisu a nie przejdą na stronę z ofertą jakiegoś sklepu, do którego programu partnerskiego należysz,
- i w wielu innych przypadkach.

Jak zrobić przekierowanie

Umieszczenie kodu przekierowania pod adresem, wskazywanym przez link (znajdowany w wyszukiwarce, wysyłany w reklamie czy też znajdujacy się w historii przeglądarki Twoich stałych gości) sprawi, że osoby wchodzące tam automatycznie zostaną przeniesione na adres, na którym Ci zależy. Dzięki zastosowaniu tej metody nie musisz martwić się o straconych potencjalnych klientów.
REKLAMA


Pzykładowe kody html/php:

Kod 1:
<html>
<body onLoad="window.parent.location='http://reklamastron.pl'">
</body>
</html>
Zamiast adresu http://reklamastron.pl użyjesz oczywiście adresu, na którym Ci zależy.

Kod 2:
<html>
<meta http-equiv="Refresh" content="1; url=http://reklamastron.pl">
</html>
W miejsce cyfry 1 (content="1;) należy wpisać po ilu sekundach ma nastąpić przekierowanie (wpisanie 0 spowoduje natychmiastowe przekierowanie). Podobnie jak w przykładzie 1 adres http://reklamastron.pl należy zastąpić własnym.
UWAGA! Cudzysłów owierany jest przed liczbą sekund np. 1 a zamykany dopiero po adresie strony.

Kod 3:
<?
header("Location: http://reklamastron.pl\n\n");
exit;
?>
Tradycyjnie adres http://reklamastron.pl należy zastąpić własnym (choć przekierowywanie na naszą stronę będzie również mile widziane :).
UWAGA! Do zastosowania tego sposobu wymagana jest obsługa PHP, więc metoda nie da się zastosować na niektórych tanich serwerach.


Jeśli znasz inne sposoby pozwalające uzyskać opisany efekt lub masz jakieś uwagi dotyczące funkcjonowania przedstawionych tutaj sposobów zapraszam do podzielenia się nimi na: Forum >>> Komentarze do artykułu: Pomocne "automatyczne przekierowanie".
Za wszystkie uwagi dziękuję.ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak