ZŁOTY CYTAT:
"Osoby, które mają stały dostęp do Internetu rzadziej czytają dzienniki."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk


Jak wybrać najlepszy hosting? (3)

Autor: B. Gawrylak | Data dodania: 01.09.2008

Ograniczenia wykorzystania języka PHP

Wybierając serwis hostingowy musisz zwrócić także uwagę na ograniczenia wykorzystania języka PHP. Jest to ważne, jeśli masz ambicje, aby rozwijać swoją stronę przy wykorzystaniu skryptów. Przed ostatecznym wyborem hostingu sprawdź, czy nie ma ograniczeń w wykorzystaniu niektórych komend języka PHP.

Patrz również:

Domena i subdomena

Kolejnym ważnym elementem oferty serwisów hostingowych jest domena i subdomena. (Więcej na temat domen i subdomen przeczytasz w artykule Domeny internetowe - elementy nazwy.)
W zależności od nazwy domeny oferowanej z hostingiem i wybranej przez Ciebie do niej subdomeny, łatwiej lub trudniej będzie zapamiętać adres Twojej strony. Ponadto z punktu widzenia marketingowego istotne jest to, aby adres strony, a w szczególności subdomena, był powiązany z treścią strony.

Podpięcie własnej domeny

Jeśli nie odpowiadają Ci domeny oferowane przez hostingodawcę lub interesująca Cię subdomena jest już zajęty, wówczas możesz sobie kupić własną domenę. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie serwis udostępniający miejsce na stronę umożliwia podpięcie własnej domeny (tzw. zaparkowanie domeny na serwerze).

Reklamy na stronie

Przed ostateczną decyzją o wyborze serwisu, na którym założysz swoją stronę warto również sprawdzić, czy będą tam wyświetlane reklamy hostingodawcy (np. reklamy pop-up, kontekstowe, bannery). Niestety większość darmowych serwisów hostingowych umieszcza reklamy na stronach swoich użytkowników. Chociaż nie będą Ci one bardzo przeszkadzały w tworzeniu strony, to mogą negatywnie wpływać na jej wizerunek.

Jeśli jest to możliwe, wybierz hosting, w którym albo nie ma reklam w ogóle, albo są, lecz tylko takie nienachalne, które nie będą drażnić odwiedzających.

Zwróć też uwagę na to, że część serwisów hostingowych oferuje swoim użytkownikom różne plany. Niekiedy płacąc zaledwie kilka złotych więcej miesięcznie możesz usunąć szpecące reklamy z Twojej strony i uzyskać dużo atrakcyjniejsze parametry serwera.

Co to jest uptime?

Uptime (ang. up time = czas sprawności, czas prawidłowego działania) to czas nieprzerwanej pracy serwera podawany w procentach.
Przykład:
Jeśli serwer poprawnie działa przez 360 dni w roku, wówczas:
uptime = 360/365 x 100%,
czyli uptime = 98,63%.

Im uptime serwera jest większy, tym rzadziej Twoja strona jest niedostępna.

Uptime

Na wizerunek Twojej strony w internecie będzie także wpływał parametr uptime, który oznacza czas nieprzerwanej pracy serwera. Najczęściej jest on podawany w procentach. Im większa jego wartość, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoja strona będzie cały czas dostępna dla odwiedzających. Z reguły serwery mają uptime w granicach 99,0 %, co w praktyce oznacza, że dostęp do Twojej strony może być ograniczony łącznie zaledwie (lub aż) przez 2-3 dni w roku.

Cena hostingu

Oczywiście wybierając hosting musisz brać pod uwagę również jego cenę. Na potrzeby prywatnej strony możesz skorzystać z darmowego hostingu, o gorszych parametrach. Jeśli tworzysz wizytówkę firmy lub bardziej profesjonalną stronę wówczas dobrze jest rozważyć zainwestowanie w płatny hosting. Jest to wskazane, bo nie będzie on ograniczał Twoich możliwości i da Ci pewność, że Twoja strona będzie dostępna 24h/dobę. Ponadto nie będzie odstraszał odwiedzających nachalnymi reklamami.

Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące powyższego artykułu lub chcesz sprawdzić co sądzą o nim inni zapraszam na:
Forum >>> Jak wybrać najlepszy hosting - komentarze.

Za wszystkie uwagi dziękujemy.


Poprzednia | 1 | 2 | 3

ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak