ZŁOTY CYTAT:
"Projekt strony tworzysz dla siebie - robiąc go byle jak sam sobie szkodzisz."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Sposoby promowania stron internetowych (1)

Autor: B. Gawrylak | Data dodania: 09.08.2005

Właśnie stworzyłeś stronę internetową, a po umieszczeniu jej na serwerze szybko przekonujesz się, że liczba odwiedzin równa jest liczbie Twoich wizyt na stronie.
Zastanawiasz się, co należy zrobić, aby efekty Twojej pracy zobaczyło więcej osób?!


W tym artykule nie dostaniesz gotowej recepty na przyciągnięcie rzeszy odwiedzających, ale będziesz mógł zapoznać się ze sposobami promowania stron internetowych (i nie tylko stron, bo promować można wszystko) i zastosować wybrane do popularyzowania swojej witryny.

W celu osiągnięcia jak NAJWIĘKSZEJ SKUTECZNOŚCI w docieraniu do ludzi, którzy zechcieliby wpisać adres Twojej strony w oknie przeglądarki, możesz wykorzystać jeden lub kilka elementów z zestawu działań promocyjno-reklamowych nazywanych promotion mix.

Do promotion mix możemy zaliczyć następujące elementy:

Patrz również:

1. Reklamę, w tym reklamę prasową, radiową, telewizyjną, zewnętrzną (outdoor advertising) oraz w Internecie;

2. Marketing bezpośredni, w tym mailing tradycyjny i elektroniczny, telemarketing, smsy oraz forum tematyczne;

Jak małym kosztem zwiększyć zyski firmy?
Marketing alternatywny
Pobierz bezpłatny fragment
3. Promocję sprzedaży, w tym konkursy, gry, loterie, kupony, rabaty, wymianę produktów, sprzedaż wiązaną oraz demonstracje;

4. Public relations, w tym propagowanie strony wśród odbiorców, troska o prawdziwość, użyteczność i aktualność informacji, troska o wygląd strony, organizowanie lub współorganizowanie konferencji, seminariów i imprez rozrywkowych, sponsorowanie (patronat medialny), rozdawanie gadżetów reklamowych, prowadzenie dyskusji on-line, wysyłanie listów okolicznościowych oraz współpraca z innymi mediami;

5. Sprzedaż osobistą, w tym rozmowę handlową i koleżeńską, udział w konferencjach, targach, wystawach i pokazach oraz merchandising.

Decydując się na przygotowanie kompleksowej kampanii reklamowej, trzeba stanąć przed trudnym wyborem, które działania promocyjne przyniosą w przyszłości największe korzyści dla Twojej strony internetowej. Żeby choć trochę przybliżyć możliwości poszczególnych działań, przyjrzyjmy się bliżej kolejnym elementom promotion mix i ich formom.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna


ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak