ZŁOTY CYTAT:
"Wszystkie działania promocyjne muszą być ze sobą powiązane i wewnętrznie spójne."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Reklama za darmo - podpisy w e-mailach (2)

Autor: B. Gawrylak | Data dodania: 26.09.2008

Jak przygotować stopkę/sygnaturkę w e-mailu?

Przygotowanie stopki do e-maila jest bardzo proste. Wystarczy kilka słów wzbudzających zainteresowanie lub zachęcających do kliknięcia. No i oczywiście poprawnie podany adres strony. Przygotowując sygnaturkę e-maila musisz uwzględnić sposób wysyłania przez siebie e-maili. Czy z reguły wysyłasz sam tekst czy też piszesz wiadomości w formacie HTML?

W przypadku wysyłania e-maili w czystej formie tekstowej koniecznie musisz podawać linki z "http://" lub z "www.", gdyż to uczyni linki "klikalnymi" (odbiorca e-maila będzie mógł zobaczyć stronę po kliknięciu w adres strony). Ponieważ więcej programów pocztowych lepiej odczytuje i wyświetla w postaci "klikalnej" linki z "http://", taka forma jest zalecana.

Jak wykorzystując e-mail zdobyć pracę, kontakty, klientów, partnerów...
Potęga jednego e-maila
Pobierz bezpłatny fragment
Gdy wysyłasz wiadomości pisane z wykorzystaniem HTMLa (czyli takie, w których dowolnie możesz sformatować kolor, wielkość i styl czcionki oraz tła) Twoja stopka również powinna być przygotowana w HTMLu. Wówczas adres strony może być ukryty pod zachęcającym tekstem.

Przyklad 5 - stopka e-maila w formacie HTML


Serdecznie pozdrawiam,
Barbara

P.S. Zobacz najnowsze zdjęcia w mojej galerii

Kod stopki:

Serdecznie pozdrawiam,<br />
Barbara<br />
<br />
<a href="http://galeria.ReklamaStron.pl" title="Zobacz najnowsze zdjęcia">P.S. Zobacz najnowsze zdjęcia w mojej galerii</a>


Pamiętaj jednak, że jeśli przygotujesz stopkę w HTMLu, a będziesz wysyłał e-maile w formacie tekstowym, to zamiast pięknej sygnatury może pojawić Ci się kod HTML.

Jaki format stopki lepiej stosować?

Jeśli wysyłasz wiadomości tekstowe, wówczas najodpowiedniejszy jest podpis tekstowy. Gdy wysyłasz dużo wiadomości w formacie HTML wówczas zalecany jest podpis w formacie HTML, który pozwoli Ci na lepsze wyróżnienie tekstu w stopce. Musisz mieć jednak na uwadze, że przy wysyłaniu wiadomości tekstowej trzeba podpis podmienić/poprawić.

Jednakże odpowiednia forma stopki nie zapewni Ci sukcesu. Na skuteczność tej metody reklamowania będzie wpływać sama treść sygnaturki. Niestety nie ma takiego podpisu, który zawsze jest skuteczny. Są ludzie, których nic nie przekona do odwiedzania stron, nawet najlepiej przygotowana stopka. O pozostałe osoby trzeba natomiast "walczyć" stosując różne wersje własnego podpisu - odpowiednie dla danej grupy docelowej. Wersje te dobrze jest przetestować zmieniając treść podpisu i obserwując wpływ zmian tej treści na ilość odwiedzin na stronie. Podpisy mogą być stosowane nie tylko w e-mailach, stąd też o zasadach tworzenia dobrych podpisów przeczytasz w artykule Dobre podpisy, sygnaturki i stopki (w przygotowaniu).

Jeśli stworzyłeś własną stopkę i nie wiesz, czy jest właściwa zaprezentują ją na forum.

Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Natępna

ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak