ZŁOTY CYTAT:
"Najlepiej, jeśli Twój link znajdzie się na popularnej stronie."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Reklama za darmo czy wandalizm?

Autor: B. Gawrylak | Data dodania: 11.01.2006

Coraz więcej młodych ludzi tworzy strony internetowe. Posiadanie własnej strony WWW jest "trendy", ale obecnie nie jest to już wystarczającym powodem do dumy dla autora. Każdy chce by jak najwięcej osób zobaczyło jego stronę, ale nie każdy ma pieniądze na reklamę. Młodzi kreatywni uczniowie znaleźli na to sposób - wandalizm.

Zapewne jeśli nie jesteś uczniem, ewentualnie rodzicem odwiedzającym szkołę z okazji wywiadówki, nie spotkałeś się z nowym "sposobem reklamowania stron" na szkolnych ławkach. Kiedyś przed klasówkami uczniowie wypisywali na stolikach wzory, definicje itp., które po lekcjach były ścierane, aby nie zdradzać faktu ściągania. Obecnie na wielu ławkach znajdują się adresy stron internetowych, które nie znikają, a nawet gdy zostaną nieco wytarte, to ich autorzy ponownie piszą swoje "http://.......".

Jak działa wandalizm?

Wypisywanie małymi literkami adresów WWW na szkolnych stolikach wydaje się być skutecznym "sposobem reklamy". Autorzy wykorzystują fakt, że w czasie lekcji "uczeń się nudzi" i przepisuje do kajetu wszystko co mu wpadnie w oko - nawet te najdłuższe adresy WWW.
Szkolna ławka
Potem, po powrocie do domu, włącza komputer i wklepuje w okienko przeglądarki wszystkie spisane adresy. W ten oto sposób licznik odwiedzin "reklamowanej" strony przesuwa się o jedno oczko do góry, ale nie wpłynie to na jej popularność, jeśli nie będzie ona zawierała interesujących treści.

Czy warto być wandalem?

Korzyści uzyskane z kilkunastu dodatkowych odwiedzin wydają się stosunkowo mizerne w porównaniu z konsekwencjami przyłapania wandala na gorącym uczynku. Ponadto znajdujący się na ławce adres internetowy może zostać wykorzystany nie tylko przez znudzonych uczniów, ale również przez osoby chcące ukarać autora "grafiki reklamowej". Oczywiście młody wandal może mieć szczęście, bo nie w każdej szkole podejmowane kroki przeciwdziałające wandalizmowi na ławkach szkolnych są skuteczne... ale czy warto ryzykować?!

A co Ty sądzisz na temat tego rodzaju "reklamowania" stron internetowych? Czy wandalizm to zbyt mocne słowo?
PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ I POZNAJ KOMENTARZE INNYCH. ZAPRASZAMY NA:
Forum >>> Reklama za darmo czy wandalizm? - komentarze.

Za wszystkie wypowiedzi dziękujemy.


ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak