ZŁOTY CYTAT:
"W Internecie mali przedsiębiorcy mogą z powodzeniem konkurować z największymi."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google?

Autor: B. Gawrylak | Data dodania: 15.07.2006

Patrz również:

Metoda II - zgłoszenie adresu URL

Samodzielne zgłoszenie adres URL Twojej strony do wyszukiwarki Google to kolejny sposób na pojawienie się Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Jednak przed wykorzystaniem tej metody warto wiedzieć, że:
1) Zgłoszenie nie gwarantuje uwzględnienia witryny w indeksie.
2) Ze względu na dużą liczbę zgłaszanych adresów witryn, Twoja strona prawdopodobnie zostanie znaleziona podczas automatycznego przemierzania sieci zanim Twój formularz zgłoszeniowy zostanie przetworzony.

Jak zgłosić adres URL do wyszukiwarki Google - w krokach

Zgłaszanie strony internetowych do wyszukiwarki Google odbywa się przez formularz (rys. 1) znajdujący się pod adresem http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl.
Rys. 1. Formularz zgłoszenia strony do wyszukiwarki Google.
Formularz zgłoszenia strony do wyszukiwarki Google
1) Wejdź na stronę z formularzem - kliknij tutaj.
2) W polu "URL" wpisz pełny adres Twojej strony np. http://ReklamaStron.pl.
Uwaga! Wystarczy, że wpiszesz adres strony głównej ponieważ roboty Google użyją jej wewnętrznych linków, aby dojść do pozostałych stron (podstron).
3) W polu "Comments" możesz wpisać opcjonalnie komentarz i/lub słowa kluczowe, np. Serwis o reklamie stron i reklamowaniu.
Uwaga! Informacje wpisane w polu Comments nie wpływają na sposób zindeksowania i wykorzystywania Twojej witryny przez Google.
4) W polu "Optional" wpisz znajdujące się powyżej litery, w naszym przypadku będzie to słowo: texur.
Uwaga! Pole "Optional" służy tylko do rozróżnienia sposobu zgłoszenia witryny - czy jest to zgłoszenie indywidualne osoby, czy automatyczne z wykorzystaniem robota sieciowego.
5) Kliknij na "Add URL".
Dobra rada: Stronę możesz zgłosić dowolną liczbę razy, ale nie przyspieszy to procesu dodania jej do indeksu, ani nie zwiększy prawdopodobieństwa jej zindeksowania przez wyszukiwarkę Google.
Uwaga! Wobec witryn zgłaszanych nadmierną liczbę razy nie są stosowane żadne sankcje.


Co to jest mapa witryny?

Jest to lista najważniejszych lub wszystkich podstron witryny ułożona w sposób odzwierciedlający ich faktyczny układ i zależności między nimi. Mapa witryny często umieszczana jest na jednej z podstron serwisu.

Metoda III - Google Sitemaps

Trzecią metodą dodania strony do wyszukiwarki Google jest wykorzystanie programu Google Sitemaps (Beta) - dostępnego pod adresem: https://www.google.com/webmasters/sitemaps/. Powyższy program pozwoli Ci na przesłanie szczegółowej mapy Twoje witryny, którą możesz przygotować sam lub skorzystać ze skryptu Google Sitemap Generator.

Jeśli dalej Twoja strona nie jest zindeksowana, szczegółową pomoc i porady otrzymasz na Forum serwisu ReklamaStron.pl - zapraszamy.

Prosimy o przedstawianie swoich uwag dotyczących artykułu - czy treść jest jasna i zrozumiała? czy zawarte w nim informacje można wykorzystać w praktyce? czego jest za dużo w tekście, a czego brakuje? PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ I POZNAJ KOMENTARZE INNYCH NA:
Forum >>> Jak dodać stronę... - komentarze.
Za wszystkie wypowiedzi dziękujemy. DZIĘKI TOBIE NASZ SERWIS BĘDZIE LEPSZY!

Poprzednia | 1 | 2

ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak