ZŁOTY CYTAT:
"Domena jest to niepowtarzalna nazwa internetowa."
Zobacz pełny tekst
Pajacyk

Artykuły do przedruku (1)

Autor: A. Grabka | Data dodania: 21.08.2007

Każdy, kto prowadzi serwis internetowy - musi dbać o stałą jego aktualizację, nowe materiały, informacje na stronie. Każdy redaktor internetowego czasopisma (ezina) ma zapotrzebowanie na nowe teksty, artykuły.

Wykorzystując tę potrzebę - możesz pisać artykuły za darmo do takich serwisów. A jedyna zapłata, o jaką poprosisz - to umieszczenie aktywnego linku w stopce... Większość wydawców (właściciele vortali, redaktorzy internetowych gazetek) z reguły zgadza się na taki rodzaj "zapłaty", gdyż często nie mają czasu na pisanie artykułów, a potrzebują nowych treści.

Co tak naprawdę zyskujesz zgadzając się na dalszy przedruk własnych artykułów?

Budujesz swoją wiarygodność

Jak wykorzystując e-mail zdobyć pracę, kontakty, klientów, partnerów...
Potęga jednego e-maila
Pobierz bezpłatny fragment
Publikując praktyczne rozwiązania w swoich artykułach - jesteś postrzegany jako znawca tematu, ekspert.

Zwiększasz ruch na swojej stronie

W stopce pod każdym swoim artykułem możesz umieścić własny link, dzięki któremu osoby czytające Twoje artykuły będą trafiać na Twoje strony.

Podnosisz PageRank swojej strony

Publikując artykuły - zgadzasz się na ich przedruk wraz z autorską stopką. Jeśli Twoje teksty będą interesujące - z pewnością wiele osób umieści je na swoich stronach. A zamieszczone w nich linki - zwiększają Page Rank Twojej strony.

Otrzymujesz skuteczną, stałą i darmową reklamę

Dzięki stopce autorskiej wraz z linkiem (które umieszczasz pod każdym swoim artykułem) artykuł Twój będzie stanowił jedną ze skuteczniejszych reklam (bannery niech się schowają).
Za pomocą artykułów możesz promować swoje produkty i usługi, swoje strony, blogi itp. A wszystko dzięki linkom, które możesz umieszczać zarówno w treści jak i w stopce artykułu.


Na co zwrócić uwagę przygotowując artykuł do dalszego przedruku?

1) Znajdź odpowiednie miejsce na pozostawienie swojego artykułu

Tutaj w zasadzie są 2 możliwości:
- Szukasz serwisów w jakiś sposób tematycznie związanych z twoją działalnością. Piszesz do ich właścicieli, administratorów i proponujesz im swoje artykuły. Pamiętaj tylko, żeby poprosic o umieszczenie stopki pod artykułem wraz z "klikalnym" linkiem. Bardzo dobrze, jeśli wcześniej przygotujesz kod źródłowy (HTML) wraz z odpowiednimi znacznikami. Wówczas właściciel takiej strony ma ułatwione zadanie - zwyczajnie kopiuje pod artykułem kod Twojej stopki.
- Korzystasz z serwisów pośredniczących w wymianie artykułów do przedruku. Umieszczając w nich artykuły w zasadzie nic więcej nie robisz. Ktoś, kogo zainteresuje tematyka Twoich tekstów - umieści je u siebie. Dobre serwisy pośredniczące w wymianie artykułów zazwyczaj dbają o wydobywanie kodu artykułu (HTML) wraz ze stopką. Poza tym w swoim regulaminie mają wszystkie warunki przedruków sprecyzowane tak, że wydawcy (właściciele stron i ezinów) umieszczają artykuły w niezmienionym formacie.
UWAGA! Jedna metoda rozpowszechniania artykułów nie wyklucza drugiej!

2) Ciekawe informacje

Patrz również:


Zawrzyj w swoim artykule ciekawe informacje, praktyczne rozwiązania problemów. Pamiętaj tylko, żeby Twój artykuł nie był zwykłą reklamą Twoich usług, czy produktów. Celem takiego artykułu jest przybliżenie zagadnień z dziedziny, którą się zajmujesz. Jeśli jesteś autorem książki o wychowaniu dzieci - skup się w artykule tylko na jednym aspekcie, np. potrzebie bezpieczeństwa dziecka. Jeśli prowadzisz sklep z garniturami - możesz napisać jak wybierać garnitur, na co zwrócić uwagę. A pod artykułem umieść stopkę do strony www, na której można nabyć garnitur, czy książkę...
Pamiętaj, że artykuł, który jest nachalną reklamą - nie spełnia swojej funkcji reklamowej!
Najlepiej, jeśli Twoje artykuły będą miały charakter informacyjny i będą zawierać unikalną wiedzę, wskazówki, analizy, raporty, studium przypadku, opinie, komentarze itp.


1 | 2 | Następna

ReklamaStron.pl - Wszystko o reklamowaniu stron w internecie
Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
XHTML, PHP, JS by pbanasiak